X
X
Back to the top

Badania lekarskie

lekkoatletyka
Brak przeciwskazań do uprawionia sportu

Jaki lekarz może wydać orzeczenie o zdolności do uprawiania sportu?

  • Specjalista medycyny sportowej
  • Lekarz POZ – orzeka tylko na podstawie profilaktycznego badania lekarskiego (bilansu zdrowia), o którym mowa w wykazie świadczeń gwarantowanych w POZ oraz posiadanej dokumentacji medycznej, przy czym lekarz POZ ma prawo skierować do poradni medycyny sportowej, w przypadku, gdy zakres badań koniecznych wykracza poza zakres bilansu zdrowia oraz posiadanej dokumentacji medycznej.

Na jaki czas jest wydawane orzeczenie?

Orzeczenie o zdolności do uprawiania sportu wydawane są na okres do 12 miesięcy. Prosimy mieć na uwadze, że lekarz ma prawo wydać orzeczenie na termin krótszy niż 12 miesięcy, uwzględniając stan zdrowia zawodnika.

Gdzie można uzyskać orzeczenie?

W ramach świadczeń bezpłatnych finansowanych przez NFZ:

  • Centrum Medycyny Sportowej – ul. Wawelska 5 (Ochota) –> link
  • Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej – ul. Wynalazek 4 (Mokotów) –> link

Według regulaminu warunkiem uczestnictwa w zajęciach oraz zawodach lekkoatletycznych jest posiadanie aktualnego orzeczenia lekarskiego do uprawiania sportu. Opiekun prawny zobowiązany jest do przesłania pocztą elektroniczną na adres kontakt@akademiala.pl aktualnego orzeczenia lekarskiego do uprawiania sportu członka klubu. W przypadku wygaśnięcia ważności orzeczenia, opiekun prawny zobowiązany jest do ponownego przesłania aktualnego orzeczenia.

Zastanawiasz się jeszcze czy warto spróbować?

Nie czekaj, przyjdź na pierwszy bezpłatny trening i baw się razem z nami!

DZISIAJ SKACZESZ, JUTRO BIEGASZ, A POJUTRZE MEDAL ZBIERASZ!

O nas

Warszawska Akademia Lekkoatletyczna specjalizuje się w profesjonalnym szkoleniu dzieci od 6 roku życia z zakresu lekkiej atletyki oraz przygotowania motorycznego z innych dyscyplin sportu.

Kontakt

Copyright © 2021 Warszawska Akademia Lekkoatletyczna